7 КРОКІВ ДО ПЕРЕМОГИ
сьогодні колеги провели цікавй захід, який резонує з моїми власними позиціями.
За ініціативи Pavlo Sebastianovych, Святослав Дубина Сергій Гайдай Марія Барабаш Олександр Доній Юлія Глушко
відбулася презентація ініціативи "7 кроків до Перемоги!
1) Скорочення державного апарату;
2) Зміна управлінських еліт;
3) Створення професійної армії;
4) Все для фронту! Все заради перемоги!»
Перерозподілити державний бюджет таким чином, щоб основна його частина – не менше 80% – витрачалася на потреби армії й оборони країни.
5) Економіка війни. Для цього максимально забезпечити держзамовленнями на виготовлення зброї й оснащення армії українські підприємства і підприємців. Створити пільгові умови для державного кредитування виробників зброї. Заборонити втручання в їх роботу державних і правоохоронних органів;
6) Відкриті західні кордони;
7) Повернення демократичних процедур. Вимагаємо внести зміни у виборче законодавство для уможливлення проведення справедливих і безпечних виборів та референдумів за умов довготривалої війни. Розпочати широкий діалог з суспільством.
Від себе я додав 8 пункт: Ініціювати конституційний процес, як підготовку до розробки та ухвалення нової Конституції України.
Обгрунтування: Можна скільки завгодно змінювати управлінців, скорочувати штат відомств та проводити вибори, але чинний політико-правовий дизайн, прописаний в Конституції 1996 року завжди призведе до відтворення олігархіноміки та неефективного управління. В діючому конституційному режимі ми приречені до євроремонту в хліві ІІ Республіки - постУРСР. Війна створює конституційний момент, коли український народ може вийти із зачарованого кола, та сформувати як нові нормо-принципи співіснування, виписати хто ми і для чого живемо разом, визначити національне багатство та способи співуправління ним, запровадити Республіканську частку та створити баланс інститутів влади, які не перетворювалися у заручники популістів та олігархічних груп. За останні кілька років проявилися нові соціально-економічні відносини, сформувалися паралельні інститути, що користуються довірою людей. Новий Конституційний процес має прибрати те що віджило, відкинути залишки колоніальної спадщини, подолати меншовартість і створити підвалини нової України.
А ще я говорив про "опосередкованих експлуататорів" у вигляді чиновників. В 1991 році ми мали 1,5 чиновника на 1000 чоловік населення. В 2014 - 7,3 чиновника на тисячу. Це при зменшенні населення. В 2024 році (за виключенням Мінорони та ЗСУ) ми маємо 8,1 чиновника на тисячу чол. Я навіть боюся порахувати скільки "опосередкованих експлуататорів" припадає на тисячу працездатного населення, з того яке ще лишилося в країні?